konkurs katechet

 

 


 

 

 

   Rzeszów , 11.XII.2014 r.

Szanowni Katecheci

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” już po raz dziewiętnasty organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem naszego konkursu jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego. Podejmując trud wnikliwego studiowania biblijnych treści uczestnicy Konkursu stają się nie tylko „ekspertami” w dziedzinie wyznaczonych fragmentów Pisma Świętego, ale są przede wszystkim przykładem tego, że Słowo Boże jest żywe i skuteczne, działające i przemieniające życie. W minionej edycji, w Konkursie, wzięło udział blisko 30 tys. uczniów z ponad 1500 szkół. Niniejszym zwracamy się z prośbą o zachęcenie i przygotowanie młodzieży do wzięcia udziału w Konkursie.

Tematyka tej edycji obejmuje Księgę Jonasza, Ewangelię wg św. Łukasza oraz Dzieje Apostolskie. Chcemy w ten sposób ukazać młodym komplementarność Pisma Świętego i zgłębiać temat nawrócenia, włączając się tym samym w tematykę roku duszpasterskiego w polskim Kościele, który przeżywać będziemy pod hasłem „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Materiałem źródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2009).

Poszczególne etapy Konkursu odbędą się:

  • etap szkolny – 24 marca 2015 roku,
  • etap diecezjalny – 21 kwietnia 2015 roku,
  • finał – 1-2 czerwca 2015 roku.

Na laureatów czekają cenne nagrody, w tym pielgrzymki, nagrody rzeczowe oraz indeksy na uczelnie wyższe w Polsce, na wybrane kierunki studiów, m.in.: filozofię, historię, teologię oraz historię sztuki.

Patronat honorowy nad konkursem objął Jego Ekscelencja ks. abp Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz Jego Ekscelencja ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

Rejestracja szkół do Konkursu odbywa się wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie konkursowej www.okwb.pl w zakładce ZGŁOSZENIE.

Niezbędne informacje umieszczone zostały na stronie internetowej Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej: www.okwb.pl.

 Z wyrazami szacunku

Krzysztof Dziduch

Koordynator diecezjalny